Antakya bir evladını daha yitirdi: Polis direnişçi Ahmet Atakan’ı katletti

Antakyalıların her pazartesi gerçekleştirdikleri Abdullah Cömert yürüyüşünde polis saldırdı. Çatışmalar sırasında kafasından vurulan Halkevci 22 yaşındaki Ahmet Atakan hayatını kaybetti. Hastane önünde bekleyenlere polis saldırdı. Halk, Ahmet’in vurulduğu yere akın etti. Ahmet’in cenazesi adli tıp için Adana’ya gönderildi. Antakya halkı vurulduğu yerde bekliyor

05.01 Ahmet’in cenazesi Adana’ya gönderildi.

04.22  Polis saldırısı sona erdi. Halk, Ahmet’in vurulduğu yerde bekleyişini sürdürüyor.

03.41 Armutlu’da polis saldırıları ve direniş sürüyor.

03.36 Polis, Ahmet’in polise güneş paneli atmak için çıktığı çatıdan düşerek öldüğünü iddia etti.

03.30 Polis, BP önünden Ahmet için bekleyenlere gaz bombası atarak saldırmaya başladı.

03.27 Halk, Armutlu’da Ahmet’in vurulduğu yere geldi. Yaralanıp hastaneye kaldırılan bazı direnişçiler de omuzlarda getirildi. Ahmet anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve Ahmet’in öldürüldüğü yerde mum yakılarak beklemeye geçildi.

02.57 Hastaneden Armutlu’ya gidenler, Ahmet’in vurulduğu yerde sabah kadar bekleyeceklerini belirtiyor. 

02.53 Polisin gaz bombalı saldırısından hastanedeki hastalar da etkilendi. Saldırının ardından halk Armutlu’ya, Ahmet’in vurulduğu yere gidiyor.

02.47 Polis hastane önünde bekleyenlere saldırmaya başladı.

02.38 Halk, Hatay Devlet Hastanesi önünde toplanıyor

02.32 Ahmet Atakan yaşamını yitirdi.

02.25 Ahmet halen yoğun bakıma alınmadı. Ahmet’in öldüğü iddia ediliyor ancak hekimlerden bu yönde bir açıklama henüz gelmedi.

02.13 Ahmet’in kalbi çalıştı, ancak Ahmet’in durumu ciddiyetini koruyor. Hekimler Ahmet’i yoğun bakıma alacaklarını söyledi.

01.58 Hatay Devlet Hastanesi önündeki polis saldırısı sonucu yaralanan iki kişinin de durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

01.50 Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ahmet’in beyin travması sonucu kalbinin durduğu ve kalp masajı yapılmaya devam edildiği öğrenildi.

01.44 Hatay Devlet Hastanesi önüne iki otobüs çevik kuvvet getirildi, halk polisi hastane önünden gitmesi yönünde uyarıyor.

01.42 Antakya halkı Ahmet’in kaldırıldığı Hatay Devlet Hastanesi önünde polisin saldırılarına rağmen bekleyişini sürdürüyor. Abdullah Cömert’in abisi de hastane önünde.

01.38 Ahmet’in kaldırıldığı hastane önünde bekleyenlere polis gaz bombası atarak saldırdı.

01.29 Ağır yaralanan Ahmet Atakan Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ahmet’in durumu ciddiyetini korurken polisler hastaneye girmeye çalıştı arbedeler yaşandı.

01.15 Polisin attığı gaz bombası başına isabet eden Ahmet Atakan adlı Halkevi üyesi hastaneye kaldırıldı. Ahmet’in durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

00.48 Polis saldırılarını giderek artırdı. Akrepler ara sokaklara gaz bombası yağdırıyor. Bir Halkevi üyesinin daha yaralandığı ve Akdeniz Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

00.14 Armutlu’da polisin gaz bombası karşısında halk havai fişek kullanıyor.

00.01 Armutlu’da çatışmalar sürüyor. Polisin attığı gaz bombaları sonucu bir astım hastasının baygınlık geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

23.12 Semtpazarı’ndaki çatışmalarda polisin attığı gaz bombasından Halkevi üyesi Fırat Nişli omzundan yaralandı. Baygın durumda olan Nişli, Akdeniz Hastanesi’ne kaldırıldı.

22.47 Armutlu’da çatışmalar devam ediyor. “Biberine gazına eyvallah” sloganları atılıyor.

22.25 Barikatlar ateşe verildi. Halk barikatları eşyalarıyla güçlendiriyor. “Diren ODTÜ Armutlu seninle” sloganları atılıyor.

22.14 Armutlu’da barikatlar kuruluyor. Semtpazarı’nda yoğun saldırı var.

22.10 Polis saldırısı TOMA ile başladı. Akrepler ara sokaklara giriyor.

21.28 Armutlu BP önünde oturma eylemi devam ediyor. Armutlu Caddesi giriş ve çıkışlarında TOMA’lar, akrepler  ve çok sayıda çevik kuvvet ekibi bekliyor.

21.20 Antakyalılar, ODTÜ’ye, Tuzluçayır’a, Okmeydanı’na selam gönderiyor.  “Diren Tuzluçayır” sloganları atılıyor.

Sendika.Org/Antakya

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur