İzmir’de 16, Ankara’da 3 direnişçiye tahliye

İzmir’de ve Ankara’da direnişçilerin tutukluluk inceleme davası görüldü. İzmir’de 16, Ankara’da 3 direnişçi tahliye oldu

Ankara'daki tutuklu aileleri her cumartesi gerçekleştirdikleri eylemlerde "Direnmek suçsa bizi de alın" diye haykırıyor.

Ankara’daki Gezi Direnişi Tutuklu Aileleri her cumartesi gerçekleştirdikleri eylemlerde “Direnmek suçsa bizi de alın” diye haykırıyor.

Haziran direnişine katıldıkları gerekçesiyle İzmir ve Ankara’da tutuklanan direnişçiler tutukluluk inceleme duruşmasında mahkemeye çıktı.

İzmir’de duruşmanın öğleden önceki bölümünde Ali Hizmetçi, Barış Bulut, Emre Kaptan, Mithat Kavak ve Canol Bayatbalağ; öğleden sonraki bölümünde ise Esra Ayyıldız, Atilla Dalkılıç, Vedat Biçici, Hüseyin Kaya, Hicri Selviler, Faruk Erdoğan, Emrah Akdağ, Cem Ekici, Özgür Demirci, Lütfiye Burcu Kara ve Müslüm Güvendir tahliye edildi.

Ankara’da da halen tutuklu bulunan 6 direnişçinin tutukluluk inceleme duruşmasında da Gizem Bayram, Eren Tayşan ve Bayram Dalyan tahliye oldu. Erdal Kozan, Mazlum Demir ve Mahir Çağlar’ın ise tutukluluğunun devamına karar verildi.

Sendika.Org/ Ankara, İzmir

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur