NTV Tarih dergisi Gezi Parkı sayısı nedeniyle kapatıldı

 AKP yakınlığı ile bilinen Doğuş Grubu tarafından çıkarılan NTV Tarih dergisi, Gezi Parkı direnişini konu alan Temmuz sayısı nedeniyle derginin yayımlanmaması kararı alındı

NTV Tarih dergisi, son sayısında Gezi Parkı direnişini işlediği ve kapağına Gezi Parkı temalı bir görsel kullandığı için Temmuz sayısının yayımlanmaması kararı alındı. Kapatılması konuşulan derginin yayın hayatına ilişkin nihai karar hafta başına bırakıldı.

T24’ün Doğuş Yayın Grubu yöneticilerinden aldığı bilgiye göre, yönetim derginin yayın hayatına son verme kararı aldı. Karar kapsamında NTV Tarih’in Gezi Parkı eylemlerini ele alan Temmuz 2013 sayısı da yayımlanmadı.

 NTV Tarih’i yayımlanmayan Temmuz sayısı yayınlanacak

Doğuş Yayın Grubu tarafından Temmuz sayısında Gezi Parkı eylemlerini konu aldığı için kapatılan NTV Tarih dergisi çalışanlarının yönettiği tahmin edilen “Yaşarken yazılan tarih” adlı Facebook hesabından açıklama yapıldı. Yönetimin, son sayıyı yayımlamamasına dair “Gerek bu sayının gerekse bu dergi ekibinin hazırlayacağı daha sonraki sayıların basımı, yayımı ve net üzerinden ulaşımı için elimizden geleni yapacağız” denildi.

Sevgili okurlar,

NTV Tarih dergisinin Temmuz sayısı, yönetimin aldığı karar doğrultusunda yayınlanmadı. Derginin yayını da durduruldu. Dergimiz “Yaşarken Yazılan Tarih” başlığıyla, Gezi eylemlerinden yola çıkarak hazırlanmış bir özel sayı niteliğindeydi. Gerek bu sayının gerekse bu dergi ekibinin hazırlayacağı daha sonraki sayıların basımı, yayımı ve net üzerinden ulaşımı için elimizden geleni yapacağız.

BOFa8HbCYAArBfm

Sendika.Org, T24

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur