Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz Forumu

Ali İsmail Korkmaz Parkı dün (16 Temmuz) Gezi direnişinde katledilen Ali İsmail için tartışmalar yapıldı. Eylemlikleri ve forumlar hakkında geniş konuşmalar yapıldı.

aliismailparki

2 Haziran gecesi çıkan olaylarda dövülen, darp edilen ve işkence görenler hakkında tartışıldı. Ali İsmail’in faillerini çıkarmak için civar kamera kayıtlarının görüntüleri hakkında konuşuldu. Alınan karara göre Ali İsmail için Eskişehir’i afişlerle donatarak “ katilleri tanıyoruz” denilecek.

Ali İsmail’i olay günü hastaneden geri çeviren hastane hakkında boykot yapılması kararı alındı. Ayrıca ismi değişen park için belediyenin olumlu cevabı konuşuldu.

Anadolu Üniversitesi kütüphanesinin adı da Ali İsmail Korkmaz kütüphanesi olarak değiştirilmesi için rektörlük ile görüşme ayarlandığı ifade edildi.

Son günlerde tüm Türkiye’de yaşanan polis baskısı ve operasyonlar konuşuldu. Faillerin cezalanmaması ve elini kolunu sallayarak gezmelerinin yargı ve gerekli kurumları boykot etme ve önlerinde oturma eylemi yapma kararı alındı.

Ayrıca Eskişehir’de bir parkta daha direniş forumu yapılacak. Perşembe günü Yenikent Babalar Parkı’nda toplanılacak. Mahalleli dostlarıyla arkadaşlarıyla buluşup sorunlarını paylaşacak.

Sendika.Org/Eskişehir

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur