Tayyip ve ecdadı… -Serhad Savaş

Yeni TC’nin başbakanı içki satışına dini referansları doğrultusunda ‘düzenlemede’ bulundu. 3. köprüye Yavuz Sultan Selim adını verdi.

Gençleri alkolden uzak tutmak isteyen Osmanlı hayranı Tayyip acaba ecdanının önemli figürlerinden 4 Murat’ı nasıl bilir? Hayatında hiçbir zaman bir dost sohbetinin rakı  sofrasındaki tadını bilemeyecek olan Tayyip 4. Murat’tan ders alabilir. Peki gecenin ilerleyen vakitlerinde detone sesleriyle Ahmet Kaya şarkıları söyleyenlerin hayatla kurduğu bağı anlayabilir mi?

‘Kafası güzel ‘ gençlik istemeyen Tayyip, kendi oğluna gemicik alarak açık deniz havasının delikanlıyı çarpmasına dair ne yapacak acaba? Sıkı bir afyon içicisi olan Yavuz’un adını 3. köprüye vererek bir imada mı bulunuyor? Yavuz sıkı bir afyon kullanıcısı olması dışında başta Aleviler olmak üzere kendine muhalif herkesi katletmesi ile bilinen Tayyip’in ecdadının önemli figürlerinden birisi.

Tayyip’in iması, “Aleviler, solcular sıkı bir savaşa hazır olun” mu? Yoksa bu saçmalıklar yaş ile olmaz kuruya dikkat mi, bilemedim. (4. Murat’tan feyzle…)

TRT Nedim Şener’in “Aleviler ne istiyor?” yazı dizisinin reklamını ‘Katliamlarla susturuldular’ ifadesi sebebiyle sansürledi. TRT, padişahının ecdadına helal getireceğini düşündüğü için sansüre başvurdu. Şaşıranlara şaşırmaya devam ediyorum, bunlar Abdülhamit soyu, İstibdat’ın en alası bunlara yakışır.

Kuyucu Murad Paşa, Alevileri katlederek sadrazamlığını baki kıldı. “Kuyucu” lakabını öldürttüğü Alevileri ölü ve diri derin kuyulara gömdürmesi nedeni ile almıştı. Şimdi 3 köprüye Yavuz ismini verenler, yıllarca Anadolu’da öldürttüğü Alevilerin kellelerinden yaptırdığı piramitlerle gurur duyan bu katilin soyudur.

Tayyip’in gurur duyduğu ecdadı bu topraklarda Ermeni soykırımı yapanlardır. Bir buçuk milyon Ermeni’yi katledip hiçbir şey olmamış gibi davranabilen soysuzlar sürüsüdür Osmanlı İmparatorluğu. Roboski’de de aynı ecdadı gibi davranmadı mı, zaten…

Burada ideolojik bir tartışma yapmıyoruz, Tayyip efendi. Biz seni de ecdadını da yakından tanıyoruz. ‘Globelleşen’ dünyada kartlarımızı açık oynayalım yeter diyoruz ama bunun yalnızca bir temenni olduğunu biliyoruz, çünkü Osmanlı’da oyun bitmez. Siz arkadan vurmayı iyi bilirsiniz, değil mi?

Tayyip de ecdadı da tarihsel olarak katliamcı, gerici, ikiyüzlü, asimilasyoncu “kendine han hamam yoksula din iman”cıdır.

Tayyip in ecdadı saray soyluları, ekmede biçmede olmayan yemede ortak olan Osmanlı soyu; bizim ise Şeyh Bedrettin, Börklüce Mustafa, Torlak Kemal’in, Pir Sultan’ın, baldırı çıplak Osmanlı köylüsünün bu haramilere direnişidir…

Senin ecdadın nasıl İngiliz gemileriyle kaçtı ise, “hiç yıkılmayacak” saltanatları devrildi ve işbirlikçi olarak tarihte yerlerini aldılarsa, Tayyip efendi sen de çok böbürlenme. Ecdadına bir sor. Bizimkiler hiç baş eğmeyip seninkilerin nasıl korkulu rüyası oldularsa, biz de bu topraklarda yaktığımız çoban ateşleriyle senin ve soytarılarının yaratmaya çalıştığı bu karanlık korku imparatorluğunu yıkacağız.

Hodri meydan!

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur