Fındıklı’ya gelen, amacına göre karşılanmaya devam ediyor

Rize Fındıklı’da üç gündür yabancı plakalı araçlar boy gösteriyor. HES’çi şirket yetkilisi olması şüphesiyle halk tarafından durdurulan araçlardakiler herkese farklı iş için geldiğini söylüyor.

Dün (30 Nisan) Rize Fındıklı’daki Arılı Vadisi’nde dereleri için nöbet tutanların yabancı plakalı araçların çok sık dolaştığını haber vermesi üzerine Fındıklı Dereleri Koruma Platformu üyeleri haberin geldiği Gürsu Köyü’ne gitti.

Gürsu Köyü meydanında bekleyen Fındıklı Dereleri Koruma Platformu üyeleri muhtarla sohbet etti. Muhtar, gelenlerin İl Özel İdaresi’nin talimatıyla geldiğini söyledi. Platform üyeleri ise gelenlerin yanında çok sayıda jandarma olmasını şüpheyle karşıladı. Jandarmanın meydanda bekleyen köylülere çıkışması üzerine köylüler de gelen kişilerin amacını bilmek istediklerini söyledi. Jandarma ile köylüler arasında münakaşa sürerken platform üyelerine aradıkları yabancı plakalı aracın Fındıklı istikametine gitmekte olduğu bilgisi geldi. Yabancı plakalı araç Fındıklılılar ilçe girişinde halkın kurduğu barikatla karşılaştı ve durmak zorunda kaldı. Aracın içinden dört kişi ve çok sayıda elektronik alet çıktı. Halk, araçlara el koydu. Araçlarına el konulan dört kişinin HES’çi şirketler için çalışmadığı halk tarafından tespit edildi. Halk, yaptıkları tespitin ardından el koyduğu araçları şirket çalışanlarına teslim etti.

Bir araç daha

Bu olayın hemen ardından bir başka 06 plakalı aracın Gürsu Köyü yakınlarında olduğu bilgisi geldi. Gürsu halkı aracı durdurdu. Araçtan bir kişi çıktı ancak araçta önceden iki kişi olduğunu iddia edenler oldu. Araçtan çıkan kişinin AKSA çalışanı olduğu, işverenin bölgeye gelmesiyle tespit edildi.

Sendika.Org / Fındıklı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur