Süreyyapaşa direnişi devam ediyor

Süreyyapaşa Hastanesi’nde işten çıkarılan Dev-Sağlık İş üyesi taşeron sağlık işçilerinin direnişi tüm coşkusuyla devam ediyor

Süreyyapaşa Hastanesi’nde işten çıkartılan Dev Sağlık-İş üyesi taşeron sağlık işçilerinin işe geri iadeleri talebiyle yürüttükleri direniş 20. gününe yaklaşıyor. Süreyyapaşa Hastanesi önünde sabah yediden gece yarısına kadar direniş çadırında bekleyen işçilere hastane içerisinden gelen destek gün geçtikçe artıyor. İşçilere SES üyesi emekçiler ve TTB üyesi doktorlar da desteklerini sürdürüyorlar.Ayrıca demokratik kitle örgütleri ve emekten yana partiler de direnişçi işçileri yalnız bırakmıyor.

Dev-Sağlık İş direniş çadırını bir emek okulu halinde sürdürüyor. Bu amaçla çarşamba akşamları işçi filmleri gösterimi kararı alınan direniş çadırında ilk gösterim “Yeni çeltek” belgeseli oldu. Nöbette olan ya da nöbetten çıkan kadın erkek işçilerin ilgisini çeken belgesel büyük bir dikkatle izlendi. Süreyyapaşa hastanesi işçileri özellikle akşam iş çıkışlarında emekçi dostlarını direniş çadırına bekliyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur