RedHack ihbarcıları açıklıyor!

RedHack, eylemlerini olumlayan akademisyen ve gazetecilerin tehdit edilmesi üzerine harekete geçti. “Anlayacakları dilden konuşacağız” diyen RedHack, ellerindeki ihbarcıların adlarını sansürsüz yayımladı

RedHack, Akıncılar adlı hacker grubunun, RedHack’i ve eylemlerini olumlayan akademisyen ve yazarların kişisel bilgilerini yayımlamasına tepki gösterdi ve karşı eylem yapacağını açıkladı. Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın “Onlara karşı çok farklı bir yol izleyeceğiz” sözlerini hatırlatan Kızıl hackerlar, ” O çok farklı yol bu olsa gerek. Gerçekler için savaşanlara terörist derken, kendi kucağında oturan lamerleri, gazetecilerin, yazarların, avukatların üstüne salmakmış meğer! Madem onlar özgürlük için savaşanlara saldırıyor, o insanları yalnız bırakmayacağız. Ta en başından başlayarak bugüne kadar elimize ne geçtiyse sansürsüz yayımlayacağız.” dedi.

Akademisyen ve gazetecilere ait bilgileri yayımlayanlara da kendileriyle aynı muamelenin yapılmasını isteyen RedHack, gece yarısı itibariyle 77 megabyte boyutundaki txt dosyasında ihbarcıların sansürsüz dosyasını yayımlamaya başladı.

Bakanın ‘çok farklı bir yol’ dediği
Daha önce çok sayıda bakanlığın, AKP il başkanlıklarının, emniyet müdürlüklerinin ve Fethullah Gülen’e ait internet sitelerini hackleyen RedHack, geçtiğimiz haftalarda Dışişleri Bakanlığı’nın sitesini çökertmiş, ele geçirdiği bazı bilgileri kamuoyuyla paylaşmıştı. 40 binden fazla kişi tarafından takip edilen RedHack’in Twitter sayfası, eylem sonrasında kapatılmış, kapatma kararında ABD’nin baskısının olduğu ortaya çıkmıştı.

RedHack’in “terör örgütü” olduğu iddialarının dillendirilmesinden kısa bir süre sonra redhackgercekleri.blogspot.com adresinden yayınlar yapılmaya başlanmış, Redhack’e destek veren akademisyen ve gazeteciler tehdit edilmişti. Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Özgür Uçkan, BirGün muhabiri Olgu Kundakçı ve Çağdaşses yazarı Ece Sevim Öztürk hedef gösterilmiş, yayınlarda “Devlet sitelerine saldıran bu tür terör yanlısı gruplara desteğinizi iletmeden önce iki kere düşünmekte fayda var”, “Devlet görevlilerinin bilgilerini yayımlamayı ifade özgürlüğü olarak gören herkes saldırımızdan nasibini alacak” gibi cümlelerle tehditler savrulmuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur