Kartal halkı okullarına sahip çıkıyor

Zekeriya Güçer İlköğretim Okulu’nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı veliler ve öğrenciler eyleme geçti. Halk, her gün Kartal Kaymakamlığı önünde nöbet tutarak okullarının imam hatip olmaması için direniyor

İstanbul’un Kartal sempitnde bulunan Zekeriya Güçer İlköğretim Okulu’nun imam hatibe dönüştürülmesine karşı velilerin itirazı var. Uzun bir süredir konuyla ilgili eylemler gerçekleştiren veliler ve öğrenciler yaptıkları eylemlerin ardından seçtikleri temsilcileri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne göndererek seslerini duyurmaya çalıştı.

Sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulabilmek adına Kartal Kaymakamlığı’yla da görüşmeye çalışan velilere Kaymakam Nuh Mehmet Hamurcu’nun tepkisi “Boşuna vakit kaybetmeyin, orası Hacı Bektaş-i Veli İmam Hatip Okulu olacak” şeklinde oldu.

Kaymakamın solcu düşmanlığı
Bunun yanı sıra velilerin iddasına göre Hamurcu yaşanan bu protestolar sırasında velilere “Solcuların kışkırtmasına gelememeleri” yönünde sözler sarf edildi. Veliler ise bu uyarıya karşılık olarak yanlarında Kartal’da bulunan siyasi parti, dernek, ve demokratik kitle örgütünün konuyla ilgili görüşlerini yazan kurumsal dilekçelerini verdiler. Dilekçe verenler arasında Eğitim-sen, Kartal Halkevi, ÖDP, CHP ve çeşitli köy dernekleri birlikte meslek odaları da bulunuyor.

Veliler her gün Kartal Kaymakamlığı’nın önünde saat 15.00’da okullarının imam hatip olmaması için nöbet tutuyor.

Sendika.OrgSendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur