Grev yasakçısı “işçi simsarı” çıktı

Havacılık iş kolunda grev yasağı getiren yasa önerisini veren isim AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk bakın ne iş yapıyor: THY’ye personel sağlayan bir özel istihdam bürosu için kendi kişisel web sitesinden CV topluyor. Atılan 300 kişinin yerine alınacak personelden kimin rant sağlayacağı artık aşikar

Havacılık iş kolunda grev yasağı getiren yasa önerisini veren isim AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün derdi ortaya çıktı.

Sendika.Org yazarı M. Berkay Aydın’ın yazısında da dikkat çektiği kimi olgular, Külünk’ün THY için işçi alan bir firmayla ilişkisi olduğunu ortaya koyuyor. Külünk’ün kişisel web sitesinden sol taraftaki ‘cv gönder’ butonuna tıkladığınızda açılan sayfanın sağ altında Empatik adlı bir İnsan Kaynakları firmasının logosu yer alıyor. Bu firma Ekim 2009-Mayıs 2011 arasında THY ile ‘Kabin Memurlarının İşe Alımında’ KAMİA adlı projeyi gerçekleştirmiş.(Ayrıntılar için: http://www.empatik.com/kamia.html). Son 1.5 senelik süreçte kabin memurluğu alımının ‘bu kanal’ üzerinden gerçekleştiği düşünüldüğünde, Hava-İş’in neden baskı altına alındığı, 300 personelin birden neden işten çıkarıldığı açıklığa kavuşuyor. Zira bu 300 kişilik açığın Külünk’ün CV topladığı şirket için büyük bir olanak yarattığı açık.

“Külünk’ün katkılarıyla”
Şirkete 2.500 TL ile ortak olan Selami Güngör twitter hesabında 25 Kasım günü attığı twitle, THY için CV toplayan ve Külünk’ün resminin olduğu istihdam.net adlı internet sitesinin “Empatik’in altyapısı ve Metin Külünk’ün katkılarıyla” hayata geçtiğini söylemiş.

Külünk’ün bu özel istihdam bürosu ile ilişkisi kişisel web sitesinde açık açık ortadayken grev yasağını ve işten çıkarmaları “halk mağdur oldu” diye açıklamaya çalışan Erdoğan’ın karın ağrısının gerçekte ne olduğu ortaya çıkıyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur