Çapa’da 115 taşeron işçinin işine son verildi

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde taşeron bünyesinde çalıştırılan 115 işçi işten çıkarıldı. Ocak ayında Çapa’da 8, Cerrahpaşa’da 43 işçi toplamda 51 işçiyi işten çıkaran üniversite yönetimi böylece yeni yılın ilk üç ayında 166 işçiyi işten çıkarmış oldu. İşten çıkarmaların daha da artması bekleniyor

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde işten çıkarmalar sürüyor. 2012’nin ilk ayında Çapa ve Cerrahpaşa’da toplam 51 işçinin işine son veren üniversite rektörlüğü şimdi de 115 taşeron işçinin işine son verdi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde işten çıkarmalarla ilgili soL’a bilgi veren, Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Erhan Taş, şu an 115 işçinin işine son verildiğini ve bu sayının artarak 400’e ulaşmasının beklenildiğini ifade etti.
Taşeron işçilerinin muvazaa neden gösterilerek işten çıkarıldığına değinen Taş, asıl amacın üniversite yönetiminin kadrolaşmak istemesi olduğunu dile getirdi.

İşçilerin bundan sonraki süreçte nasıl bir eylem tarzı belirleyeceği konusunda kısa sürede karar verileceğini belirten Taş, işçiler işlerine dönene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak:Sol.org.tr

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur