Tüm Bel-Sen: ‘Gözaltına alınan üyelerimiz serbest bırakılsın’

Tüm Bel-Sen, dün (4 Şubat) Batman’da gerçekleştirilen tutuklamaları bir basın açıklaması yayımlayarak protesto etti. Dün KCK adı altında gerçekleştirilen operasyonlarda birçok kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Tüm Bel-Sen Batman İl Temsilciliği yöneticileri Muzaffer Çınar ve Ali Sarıpınar da vardı.

Tüm Bel-Sen yayımladığı açıklamada her geçen gün siyasi iktidarı eleştirenlerin asılsız iddialarla gözaltına alındığını, aylarca hatta yılarca cezaevlerinde tutulduğunu belirtti.

Tüm Bel-Sen, açıklamasında hiçbir baskı ve saldırının emek, demokrasi, barış ve özgürlük taleplerini susturamayacağını ve her diktatörlüğün bir sonu olduğunu vurguladı. AKP’nin saldırılarının onun gücünün değil güçsüzlüğünün bir kanıtı olduğunu belirten Tüm Bel-Sen, AKP’nin gözaltı ve tutuklama terörüne son vermesi gerektiğini söyledi. Tüm Bel-Sen açıklamasını, 4 Şubat sabahı gerçekleştirilen operasyonlarla hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan, aralarında Tüm Bel-Sen Batman Temsilciliği yöneticileri Muzaffer Çınar ile Ali Sarıpınar’ın da olduğu demokratik ve yurtsever kişilerin serbest bırakılmasını talep ederek sonlandırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur