Bakan’ın yeni hedefi: Sanatçılar

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin terörle mücadele adı altında yapılan operasyonların “yeni dalgalarında” kimlerin hedef alınacağını açıkladı: Sanatçılar

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından Afyon’da düzenlenen ‘Terörle Mücadele Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’na katılan Şahin önümüzdeki günlere dair ipucu verdi.

Gazetecilerin, avukatların, akademisyenlerin tutuklanmasına tepkilere yanıt veren Şahin terörün arka bahçede yürüttüğü faaliyetleri hedef aldıklarını iddia ederek “Arka bahçe dernektir. Eğitim merkezidir. Güzelleştirme derneğidir, düşünce üretme merkezidir. Üniversitede bir kürsüdür. Bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terörün sadece dağda, bayırda, sokakta, arka sokaklarda olmadığını ifade ederek hedef genişletti: “Terör örgütünü, yaptığı resmin tuvaline, yazdığı makalesine, fıkra ve şiirlerine, sanatına yansıtarak destek verenler de var.”

Sanki AKP’yi anlattı
Bu ifadelerle ressamları, yazarları, mizahçıları, şairleri, tüm sanatçıları potansiyel terörist ilan eden Şahin “terörist” diye nitelendirdiği kişilerin her dediğinin tersinin doğru olduğunu şu sözlerle iddia etti: “Ne diyorlarsa tersine çevirmek lazım. Ben böyle buldum niyetlerini, dünyalarını, ne olduğunu. ‘İyi’ diyorlarsa ‘kötü’, ‘kötü’ diyorlarsa ‘iyidir’, ‘demokrasi’ diyorlarsa zulüm, ‘sevgi’ diyorlarsa nefret vardır. Ne diyorlarsa tersidir. Tersi, onların düzüdür.” Şahin’in bu sözleri AKP’nin “ileri demokrasi”, “Genel Sağlık Sigortası”, “açılım” gibi tezlerini hatırlattı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur