Eğitim Bir-Sen seçti Bakanlık sordu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı Müdür Yardımcılığı ve Baş Yardımcılığı sınavındaki sorulardan 11 tanesinin daha önce Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen’in hazırladığı deneme sınavında da sorulduğu ortaya çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla yapılan Müdür Yardımcılığı ve Baş Yardımcılığı sınavında sorulan soruların 11 tanesinin Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen’in sınavdan önce hazırladığı deneme sınavındaki sorularla aynı olduğu ortaya çıktı.

Üzerinin örtülmesine izin vermeyeceğiz
Eğitim-Sen Merkez Yürütme Kurulu, ortaya çıkardığı skandal ile ilgili sitesinden bir açıklama yayımladı. “Müdür yardımcılığı sınavında skandal: Soruların 11 tanesi hükümete yakın sendikanın soruları ile aynı çıktı!” başlıklı açıklamada KPSS, YGS ve ehliyet sınavlarında da benzer skandallar yaşandığı belirtildi.

Haksızlıklara dair söylenecek söz olmadığını belirten sendika, KPSS ve YGS’de yaşandığı gibi skandalın üzerinin örtülemeyeceğini belirtti.

Eğitim-Sen, bakanlığın ve Eğitim Bir-Sen’in bu konu ile ilgili derhal açıklama yapmasını ve müdür yardımcılığı sınavına giren binlerce kişinin mağdur edilmesinin önüne geçilmesini istedi.

Eğitim Bir Sen’in yapmış olduğu deneme sınavını 1’i görmek için tıklayınız

Eğitim Bir Sen’in yapmış olduğu deneme sınavını 2’yi görmek için tıklayınız

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı sınavını görmek için tıklayınız

Soru karşılaştırmalarını görmek için tıklayınız

Soru karşılaştırmalarını ayrıntılı görmek için tıklayınız

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur