Katliamı protesto etti işten çıkarıldı

Doğuş Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim Birimi Sorumlusu olarak çalışan Zeynep Altıok Akatlı, Sivas katliamını protesto ettiği için işten çıkarıldı.

Sivas katliamında yaşamını yitiren şair Metin Altıok’un kızı olan Zeynep Altıok Akatlı, Sivas katliamının yıldönümü etkinliklerinde yaptığı açıklamanın ardından işten çıkarıldığını söyledi. Üniversite, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve Akatlı’nın kişisel görüşlerinden dolayı değil, verimsiz olduğu için işten çıkarıldığını ifade etti. Üniversite tarafından yapılan yazılı açıklamanın devamında ise şu cümle kullanıldı: “Doğuş Üniversitesi’nin kurumsal kimliğini, hedeflerini, stratejisini belirlemek gibi oldukça önemli bir konum olan Kurumsal İletişim Birimi’nin, tüm siyasi tartışmalardan, kişisel görüşlerin yansıtılmasından uzak, sadece kurumun kimliğini öne çıkaracak çalışmaların odağı olması gerekmektedir.

Akatlı, bu sene gerçekleştirilen Sivas anması eylemlerinde, AKP’nin Madımak Oteli’ne astığı “Yaşamını yitirenler” levhasında katliamcı 2 kişinin de ismine yer verilmesine karşı; “Gider ellerimle sökerim” demişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur