Samsun’da Gazi Devlet Hastanesi’ndeki direniş çadırına saldırı

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde özel güvenlik görevlileri Dev Sağlık İş üyesi işçilerin direniş çadırını söküp, işçilerin eşyalarına el koydu. Direniş 170. gününde hastane bahçesinde oturma eylemi ile devam ediyor

Samsun Devlet Hastanesi’nin bahçesinde çadır kurarak işlerine geri dönmek için direnişe geçen işçilerin çadırına özel güvenlik görevlileri tarafından müdahale edildi. Sabah 6.30’da üç işçi çadırda uyurken gerçekleşen saldırıda pankartlara, flamalara ve özel eşyalara el konulurken direniş çadırı da söküldü.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde 155 gündür işe dönmek için direnen 2 işçiye, 4 Temmuz günü işten atılan üç işçi daha katılmıştı. Sendikalı oldukları için işte atılan işçilerin direnişinin 170. gününde gerçekleşen saldırı sonrasında işçiler hastane bahçesinde oturma eylemi ile direnişe devam ediyor.

Bu ilk saldırı değil
Direnişteki işçiler 30 Mayıs günü kentlerine gelen Ulaştırma Bakanı’na seslerini duyurmak için Bakan’ın konuşma yapacağı okula kendilerini zincirlemişlerdi. İşçilerin gözaltına alınmasından sonra direniş çadırı polis tarafından kullanılamaz hale getirilmişti.

Sendika.Org / Samsun

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur