Adana’da devrimcileri ananlara operasyon: 20 gözaltı

Adana’da 6 Mayıs’ta Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı, 18 Mayıs’ta ise İbrahim Kaypakkaya’yı anma etkinliğine katılanlar bu sabah (25 Mayıs) düzenlenen ev baskınlarıyla gözaltına alındı

Devrimci mücadele önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ile İbrahim Kaypakkaya’nın ölüm yıldönümünde gerçekleştirilen anma etkinliklerine katılanlar bu sabah düzenlenen ev baskınlarıyla gözaltına alındı. Adana’da bulunan ilerici ve demokratik kurumların üyelerine dönük operasyonda 21 kişi gözaltına alındı.

Sabah saat 05.00 sularında eş zamanlı yapılan ev baskınlarıyla başlayan operasyonda şu ana kadar EMEP’ten 2, Halkevleri’nden 8, Öğrenci Kolektifleri’nden 1, ESP’den 2, TÖP’ten 3, DHF’den 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan diğer iki kişi ise CHP üyesi. Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu üyesi Yasin Çetiner de gözaltına alınanlar arasında.

Gelen bilgilere göre polis sokaklarda da cadı avı başlattı. İHD önünde bir kişi daha gözaltına alınırken ilerici kurumların önünde bekleyen polislerin bu kurumlara gelenleri de gözaltına aldığı belirtiliyor.

Sendika.Org/ Adana

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur