İstanbul’da helikopterli baskın: 10 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi polisleri sabah saatlerinde İstanbul’un birçok ilçesinde helikopter desteği ile öğrenci evlerine baskın yaptı. Baskınlarda şu ana kadar 10 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Son dönemlerde ilginç bir uygulamayı devreye koyan İstanbul polisi evlere filmlerdeki savaş sahnelerini aratmayacak şekilde helikopterlerle baskın yapıyor. Sabah erken saatlerde Bağcılar ve Kağıthane ilçelerinde helikopter desteği ile öğrenci evlerine baskın yapıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından yapılan baskınlarda üniversite öğrencileri, Ergün Koçak, Bayram Yılmaz, Ahmet Soylu, Kayhan Tüney, Meltem Yağmur Bovkır, Cengiz Hoşar, Murat Aygül, Mehmet Demir ile soyadı öğrenilemeyen Esra ve Hasan gözaltına alındı.

Evine baskın yapılan Fırat Baran isimli öğrencinin ise yapılan aramanın ardından telefonuna el konuldu. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen öğrenciler sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

Kaynak: ANF

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur