Trabzon Halkevi’nden ‘hayır’ açıklaması

Halkevleri Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptıkları basın toplantısıyla, 12 Eylül’de yapılacak referandumda ‘hayır’ oyu verme sebeplerini açıkladı

Trabzon Halkevi Başkanı Sinan Kutay tarafından yapılan açıklamada; “Halkın büyük çoğunluğunun doğru dürüst içeriğini dahi bilmediği bir anayasa paketi, “demokrasi, özgürlük, eşitlik getirecek” yalanlarıyla süslenerek pazarlanıyor. Derelerimizin AKP tarafından şirketlere satılmasını, hidroelektrik santraller yapılarak doğanın katledilmesini kabul etmiyoruz. Bizler sularımızın şirketlere peşkeş çekilmesine karşı olduğumuz için bu referandumda HAYIR diyeceğiz. Bu ülkede yüzbinlerce işsiz öğretmen, milyonlarca üniversite mezunu işsiz var. Bizler, atama bekleyen yüzbinlerce öğretmenin ve üniversite mezunu işsizin güvenceli iş hakkını savunduğumuz için referandumda HAYIR diyeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Fındığımız, çayımız için ‘hayır’
AKP iktidarının, fındık üreticilerinin kaderini piyasanın acımasızlığına terk ettiğini, çayı değersizleştirerek, kota ve kontenjan uygulamalarıyla üreticileri özel fabrikalara yönlendirerek çaydan geçinen insanları yoksullaştırdığını söyleyen Kutay, Doğu Karadeniz halkını hakları için referandumda “Hayır” demeye çağırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur