Cemil Çiçek ırkçılığa devam ediyor

Yerel seçimler sonrası “Sınıra kadar dayandılar” diyerek Kürtleri tehdit olarak tanımlayan, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir’e “organları yer değiştirmiş adam” hakaretinde bulunan Devlet Bakanı Cemil Çiçek, bu kez de cinsel organ üzerinden ırkçılık yaptı

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi yönetim binasında iş adamlarıyla bir araya gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ilginç açıklamalarda bulundu. Patronlara Güneydoğu Anadolu Projesi’nden bahseden Cemil Çiçek, “terörle mücadele” için 300 milyar dolar harcandığını hatırlattı. Çiçek, Güneydoğu’yu kalkındırdıklarını, ekonomik sorunlarını çözdüklerini, bu yüzden de PKK’nin eylemler düzenleyerek karışıklık yapmaya çalıştığını öne sürdü.

“Sünnetsiz Ermeniler”
Türkiye’nin 40 yıldır “terör”le uğraştığını belirten Çiçek, “Ermeni terörü ile PKK terörü arasında yakın işbirliği var, bunlar kan kardeşidir. O devreden çekildi, işi bu tarafa verdiler. Zaten, özür dilerim, bir kısım teröristlerin sünnetsiz oluşu, size çok şeyi ifade ediyor demektir. Yani bu, bir rivayet falan değil, biz kimin ne olduğunu iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı. Cemil Çiçek bu sözleriyle tek cümlede hem Ermenilere hem Kürtlere aynı anda hakaret etmiş oldu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur