Tekel işçileri: Tayyip bizden kork!

TEKEL işçilerinin Ankara’daki direnişi bugün 39. gününde. Direniş çadırlarında süren mücadelede bugün Tayyip Erdoğan’a öfke vardı.

Tayyip Erdoğan’a öfke
TEKEL işçilerinin Ankara’da 39 gündür süren hak alma mücadelesi AKP’nin tehditlerine rağmen sürüyor. Dün konfederasyonların “genel grev” için hükümete verdiği süre sonrası direniş bütün kararlılığıyla sürüyor. İşçiler Salı gününe kadar herkese direniş alanına gelmeleri çağrısını yapıyorlar. Diğer taraftan, Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalara işçilerin öfkesi bugüne damga vurdu.

Direnişin gücü artıyor
Ankara’nın iyice soğuduğu bu günlerde işçiler, direniş çadırlarına artık soba kurmaya başladılar. Sabah saatlerinden itibaren sobalarını kuran ve ateşlerini yakan işçiler direniş alanına sahip çıkmaya devam edeceklerini gösteriler.

İşçilere destek bugün de hiç bitmedi. Eğitim Sen ve İGEP öğlen saatlerinde işçilerin yanındaydı. Akşam ise ilk olarak BTS’li demiryolcular ve Genç Sen’liler direnişe desteğe geldiler. Saat 18.00’da AKP’ye yürüyen emek ve demokrasi güçleri daha sonra Türk-İş önüne yürüdüler ve işçilerle buluştular. KESK’e bağlı sendikaların çalışanlarıda “TEKEL işçisi yanlız değildir” diyerek direnişe katıldılar.

“Tayyip bizden korksun”
Kasımpaşalılığı elden bırakmayan ve her fırsatta işçileri tehdit eden Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını duyan işçilerin öfkesi bugün dinmek bilmedi. Tayyip Erdoğan’ın işçi düşmanlığına ve TEKEL işçilerine saldırılarına işçiler, “direniş sürüyor” karalılığıyla cevap verdiler.

Sendika.Org direnişin içinde
Sendika.Org, bugün yine saat 19.00’dan sonra direniş alanından canlı yayınla işçilerin ve direnişe katılarak destek verenlerin sesi oldu. Gece boyunca işçiler direnişle ilgili görüşlerini ve taleplerini dile getirdiler. Tek Gıda-İş Genel Başkanı da işçilerin çadırlarına yaptığı ziyaretler sonrası Sendika.Org’taki canlı yayına katıldı.

İşçiler halaylarla, türkülerle geceye ses verirken, direniş ateşleri hiç sönmedi. Ankara’da yağmur ve soğuk iyice etkisini hissettirirken işçiler havadaki kar kokusunu direniş havası diyerek karşılıyorlar.

Direniş sürüyor, işçilerin sözü “Tayyip bizden korksun!” oldu.

Sendika.Org-Ankara

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur