IMF ve DB karşıtlarına saldıran “vatandaş” değil AKP’li faşistler

Bugün İstanbul Taksim’de düzenlenen mitinge yönelik polis saldırılarının ardından Tophane’ye doğru yönelen IMF ve DB karşıtlarına yönelik saldırı başta NTV olmak üzere bir çok medya kuruluşunda “vatandaş tepkisi” olarak yansıtıldı. Oysa saldırıyı gerçekleştirenler Boğazkesen Caddesi’ndeki AKP Tophane İrtibat Bürosu’nda üslenen organize gruplar.

Bölgede yaşayanlar, mahallede hakimiyet mücadelesi yürüten gerici tarikat yapılanmalarının üyeleri olan saldırganların eylemlerden çok önce AKP irtibat bürosunda üslendiklerini, sopalar hazırladıklarını anlatıyorlar.

Eylemcilerin Boğazkesen Caddesi’ne girişiyle birlikte herhangi bir hazırlık süresi bile geçmeden sopalı grupların anında devreye girişi bu iddiayı doğruluyor.

Eylemcilerin ardından caddeye giren polisin, saldırgan AKP’li faşist grupları engellemek yerine bu gruplarla beraber lince girişmesi de televizyon görüntülerinde dikkatlerden kaçmıyor.

AKP irtibat bürosunda üslenen tarikat üyesi faşistler, daha önceden 1 Mayıs’ta da bölgeye inen gruplara aynı yöntemle saldırmış, çok sayıda emekçi saldırılarda yaralanırken hızını alamayan gruplar belirledikleri kimi evlere yönelik baskınlara da girişmişti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur