‘Aklamıyoruz Haklıyoruz’ kampanyası meydanlarda

Halkevleri, “Aklamayacağız, Haklayacağız” kampanyasının çalışmalarını kent meydanlarında kurduğu stantlarla sürdürüyor. İstanbullu Halkevciler bugün saat 14.00’da bir basın açıklaması yaparak Kadıköy İskele Meydanı’nda da bir kampanya standı açtılar.

İstanbul Halkevleri adına basın açıklamasını okuyan 1. Bölge Temsilcisi Nuri Günay, “Krizlerin, açlığın, yoksulluğun, gericiliğin, savaşın, şiddetin olmadığı, kardeşçe yaşadığımız bir ülkenin mücadelesini veriyoruz” dedi. Günay “AKP’nin halk düşmanı politikalarını aklamayanları meydanlara, birlikte mücadeleye” çağırarak açıklamasını sonlandırdı.

Basın açıklaması sırasında sık sık “İşçi düşmanlarını, evlerimizi gasp edenleri, suyumuza göz dikenleri, okulları paralı hale getirenleri, dini siyasete alet edenleri, Amerikan jandarmalığını Aklamıyoruz” sloganları atıldı.

Stantta Kadıköylülere kampanya bildirilerini dağıtan Halkevciler, “Ben de aklamıyorum” başlıklı kampanya metnini de imzaya açtılar. Kampanyaya destek vermek isteyenler 2 Kasım’a kadar kurulu kalacak stantlara giderek imza verebiliyor. Destek imzaları internetten de verilebiliyor.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur