Halkevleri’nden eyleme çağrı: “İsrail’le işbirliğine son!”

İsrail tarafından saldırıya uğrayan kardeş Filistin halkının katledilmesine karşı artan öfke eylemlere dönüşmeye başladı. Salı günü Halkevleri örgütlü olduğu tüm illerde yaptığı eylemlerle İsrail ile ticari, askeri ve siyasi tüm ilişkilerin kesilmesini isteyecek.
Halkevleri Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, tüm Halkevi Şubeleri 11.07.2006/Salı günü saat 12.30 da bulundukları yerlerin merkezi postaneleri önünde bir basın açıklaması yaparak, aşağıda örnekleri yer alan mektupları; Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Meclis Başkanı Bülent Arınç, Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’a gönderecekler ve İsrail’le kurulan tüm ticari, askeri ve siyasi ilişkilerin kesilmesini isteyecekler.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Meclis Başkanı Bülent Arınç ve Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’e gönderilecek mektup metni;

Sayın…………………………….

İsrail bir halkı katlediyor. Seyretmeyin.
Yıllardır İsrail saldırılarıyla karşı karşıya olan Filistin halkı katlediliyor. Bir askerin kaçırılması gerekçesiyle günlerdir Filistin’i bombalayan, işgalin sınırlarını genişleten, sivilleri çocukları kadınları evlerinde kurşunlayan, ambargo ile aç bırakan katliamcı devlet İsrail bütün bunları dünyanın gözleri önünde gerçekleştiriyor. Dünya devletleri ise bu vahşi tabloyu sadece seyrediyor.
Ülkemizin de mücadelesini yıllardır yakından bildiği Filistin halkı, şimdi her zamankinden daha fazla dayanışmaya ve hatırlanmaya ihtiyaç duyuyor. Katliamcı tavrını sürdüren İsrail’in bu saldırgan tutumu ancak Filistin’le oluşturulacak güçlü bir dayanışmayla kırılabilir. Bu gün Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek ve İsrail ile tüm ilişkilerin dondurulması tarihsel bir görevdir. İsrail’le her türlü siyasi ve ticari ilişki kesilmelidir. Şahsınız nezdinde devletin halkımızın bu gerçek dayanışma duygusunun gereği olarak davranması ve dünya kamuoyunu İsrail’in katliamcı tutumuna karşı ortak tavır geliştirmeye çağırmasını talep ediyoruz.

Halkevleri …… Şubesi

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’a gönderilecek mektup metni;

Sayın Kofi Annan,

İsrail Katlediyor, Seyretmeyin !
Yıllardır İsrail saldırılarıyla karşı karşıya olan Filistin halkı yine katlediliyor. Bir askerin kaçırılması gerekçesiyle günlerdir Filistin’i bombalayan, işgalin sınırlarını genişleten, sivilleri, çocukları, kadınları evlerinde kurşunlayan, ambargo ile aç bırakan katliamcı devlet İsrail bütün bunları dünyanın gözleri önünde gerçekleştiriyor. Dünya ise bu vahşeti şu anda sadece seyrediyor.
Bu vahşet, bu katliam bir an önce durdurulmalıdır.
Birleşmiş Milletler Dünya barışını sağlama misyonu edinmiş ise Filistin halkına dönük katliama sessiz kalmamalıdır.
Birleşmiş Milletleri bu katliamın durdurulması için acil olarak göreve çağırıyoruz.

Halkevleri …… Şubesi

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur