Hopa’lı Devrimciler İhsan Hacımuratoğlu’nu Unutmadı

29 Ocak 1979 yılında Trabzon’da faşistler tarafından katledilen Karadeniz’li devrimci İhsan Hacımuratoğlu, Hopa’da her yıl olduğu gibi bu yılda devrimciler tarafından anıldı.

Hacımuratoğlu’nun mezarı başında toplanan kitle saygı duruşunun ardından, aşağıdaki açıklamayı okudu:

Yoldaşlar Cennetin Kapısı Baltayla Açılacak

Nedir devrimcileri anmak , bir kahramanlık destanı mı? Bir efsane mi? İhsan neden bu kadar önemli? Neden hala çocuklarımıza ve sloganlarımıza onların adlarını yakıştırıyoruz ?

Devrimci olmak demek; her türden tasfiyeye karşı örgütlü duruşu ve hayatı savunmaktır. Bir işçi olacaksın, tüm bildiklerini hiç bir karşılık beklemeden çırağına öğreten usta bir işçi, ya da göğün haritasını yeryüzüne çizen bir Dev Genç’li .

Yoldaşlar , bugün devrimci olmak demek bir devrimci hareket
yaratmanın tüm sorumluluğunu üstlenmek demektir. İhsan, Alaattin, Mahir, Erkan, Cahit katledilen devrimciler değil tüm halkların Fatsa’dan Çeltek’e, TARİŞ’ten Okmeydanı’na akan bir devrimci selidir. Bizler devrimciler olarak İhsanların açtığı devrimci yolda örgütlü yaşamdaki ısrarımızla o büyük günün tarifsiz coşkusunu yaratacağız. Şimdilerde bilincimiz daha berrak, ışıl ışıl gözlerimizle baharı fethe çıkarken daha kararlı haykırıyoruz.: ” Devrim Şehitleri Ölümsüzdür

Anma etkinliği, okunan açıklamanın ardından marşlar ve şarkılar eşliğinde devam ettirildi.

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur