Erdoğan Eğitim ve Sağlık Şikayetlerine Dayanamıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Siirt’teki programının ikinci gününde çeşitli açılışlara katıldı. Yurttaşların doktor talebi üzerine ”Doktor getirip de çiviyle çakacak halimiz yok” diye yanıt veren Erdoğan, çocuğuna ücretsiz kitap verilmediğini söyleyen bir yurttaşa da ”Senin herhalda çocuğun yok. Eğer bir çocuğumuzun kitabı kendisine ulaşmadıysa hemen haberimiz olsun” dedi.

Pervari Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu’nun açılışına katılan Başbakan Erdoğan, 2007 yılı sonuna kadar yol ve suyu olmayan köy kalmamasını hedeflediklerini anlattı. Vatandaşların doktor ve yol talebi üzerine Erdoğan, ”Doktor getirip de çiviyle çakacak halimiz yok. Sözleşmeli yasası çıkardık, ancak bu yasa bölgede işlemedi. Tekrar eski yönteme döndük. Mecburi hizmeti getiriyoruz ve bulabildiğimizi öncelikle bu bölgelere tayin kararı aldık” diye konuştu.

Açılış sonrasında Aydın Mahallesi Muhtarı Salih Özmen , sorunlarını Erdoğan’a iletmek isteyince, Belediye Başkanı Abdurrahman Dündar ‘ın kardeşi Sait Dündar ile tartıştı. Çevredekilerin de müdahale etmesiyle arbede yaşandı. Erdoğan, daha sonra Şirvan ilçesine geçti. Burada eğitim alanında yapılan çalışmalara değinen Erdoğan, yurtttaşlara, ”Okullar açılırken her yavrumuzun sırasında kitaplar var mıydı, sizlere soruyorum var mıydı” diye seslendi. Bazı vatandaşların ”yok” ve ”hayır” yanıtı vermesi üzerine Erdoğan, ”Senin herhalde çocuğun yok” diye çıkıştı.

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur