Kocaeli “Seka Kapatılamaz” Dedi

İzmit Merkez Bankası önünden başlayan yürüyüş Anıtpark da son bulurken burada Selüloz-İş Genel Başkanı Ergin Alşan bir konuşma yaparak şunları söyledi : ‘Biz emekçiler işçiler emek karşıtı siyasi partileri 3 kasım seçimlerinde tarihe gömdük onlar bir siyasi bir mefta oldular. Akp hükümeti de gelecek seçimlerde siyasi bir mefta olma yolundadır. Her seçimden önce ağzımıza bir kaşık bal çalıp bizi onunla aldatıyorlar ama artık söz bitti sıra eylemde sıra Seka işçisindedir. Bize Seka bizim namusumuzdur diyen AKP hükümetine soruyoruz sizin namusunuz şimdi nerede’ diye konuştu.

Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı eylemde ‘Seka halkındır kapatılamaz’ ‘AKP’nin imamı kaça sattın bu halkı’ ‘Bizim Seka’dan ölümüz çıkar’ ‘SSK’lar halkındır satılamaz’ sloganları atıldı.

Eyleme tüm SEKA işçileri ve aileleriyle birlikte Petrol-iş Lastik iş Liman-iş Belediye-iş Birleşik Metal-İş Demiryol-İş, Tekgıda-iş, Tes-iş, Teksif, T. haber-iş, T.harb-İş, Eğitim-Sen, Bes, Ses, TTB, TMMOB, Halkevleri Esp, Chp, Emep katıldı. Chp Kocaeli milletvekilleri de miting alanındaydı.

Miting konuşmaların ardından alkışlar ve sloganlar eşliğinde sona erdi.

İşçi Bülteni-Kocaeli

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur