Hayat nedir?

‘Hayat nedir?’diye sordum birçok kez kendime. Hepimiz için farklı tanımları vardır mutlaka!

Bir çoğumuz hayatı ‘mutlu olmak’ diye tanımlar. Mutluysak, içimizden geldiği için gülümsüyorsak,yaşıyoruz demektir. Bence, umutlu olmaktır hayat! Her şey yok olduğu anda umutlu olmaktır,yaşamak için. Mücadele etmektir tüm engellere. Tüm aksiliklerle inatlaşmaktır. Belki de savaşmaktır açlıkla,yoksullukla… Evet! Hayat işte budur! Tüm olumsuzluklara galip geldiğiniz zaman,dünyanın en mutlu insanı olmayı hakketmektir!!

Ve İnanıyorum ki, mücadeleniz boşa değil, hiç değil hem de. Bu savaşta galip sizsiniz. Onurunuzdan vazgeçmediğiniz için,insanların satılamayacağını gösterdiğiniz için. Önünüze konulan tüm engelleri yıkma gayretinde olduğunuz için. Kendinizi onlara teslim etmediğiniz için. Özgürlüğünüz pahasına canınızı verdiğiniz için. Galip sizsiniz; Çünkü, yalnızca kendiniz olmakla tüm insanlara insanlık dersi verdiniz. Unutulmayacak,onurlu bir ders.

Bizim bir şairimiz der ki,”güzel günler göreceyiz çocuklar,güzel günler göreceyiz,güneşli günler,bulutları maviliklere süreceyiz.” Bu şiir, artık Irak’ın onurlu çocukları için…

Irak’ın insanları,şimdi açlık çekiyor…Ardı ardına düşen bombalardan canını kurtarmaya çalışıyor ve düşlerindeki günler bu günler değil! Biliyorum,geleceğiniz bu günler değil!Geleceğiniz;hayalleriniz!

Bir kurşun sizi yüzlerce defa öldürüyor,biliyorum,ama biz her birinizle binlerce kez ölüyoruz. En yakınlarınızı kaybetmenin derin sancısı içindesiniz. Bizlerse,var olmamızı anlamsızlaştırıyoruz;varlığımızın,acılarınızı dindiremeyişine lanet ediyoruz.

Ama sakın yitirmeyin umudunuzu kendinizi kaybetmeyin. Kuşlar tekrar dönecek gökyüzüne. Size özgürlüğün,barışın haberini getirecekler. Kanatlarından mutluluk dağıtacakları,aydınlık günler verecekler hepinize tek tek .Ve güneş tekrar açacak;neşe saçan gülücükleriyle…

Bütün yüreğimizle barışı getirene kadar sizinleyiz. Irak’a barış egemen olana kadar yürek yüreğe, el eleyiz!

Ama sakın yitirmeyin kendinizi,umudunuzu…Tertemiz ellerinizle getireceğiniz barış,hayat verecek insanlığa. Çok yakında…

  • Türkiye Şirketlerini Iraktan Çeksin Kampanyası ve Kampanya Haberleri İçin Tıklayın
  • Sendika.Org'u destekle

    Okurlarından başka destekçisi yoktur