İzmit – “Sağlık Haktır Yargılanamaz”

Yürüyüş yolu üzerinde ki İzmit SSK dispanserinin önünde yapılan basın açıklamasına 80 kişilik bir kitle katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Kocaeli Tabip Odası genel sekreteri Coşkun Ova Şeyhoğlu şunları söyledi: “Bizler, ‘herkese parasız eşit ulaşılabilir nitelikli sağlık hizmeti’ talebini yükselttiğimiz eylemler sırasında halkımızdan, emekçilerden kısaca sağlıkta dönüşüm programıyla büyük zarar gören herkesten büyük destek gördük.

Ancak AKP hükümeti kamuoyunda büyük destek gören bu haklı talepleri değerlendirmek ve yanlışlardan dönmek yerine, haklı taleplerini haykıran bizleri sindirmek amacıyla bu eylemlere katılanlar hakkında idari ve adli soruşturmalar başlattı, davalar açtırdı. Yarın İstanbul adliyesinde görülecek olan ve 85 kişini kamu düzenini bozmak suretiyle 255 yıl hapis cezası talebiyle yargılanacağı dava, bu davalardan biridir. Ancak bu dava bizleri korkutmak yada sindirmek şöyle dursun halklılığımızın bir kanıtı olarak mücadelemizi sürdürmek konusunda bize cesaret veriyor.

Bizlere bu davaya katılmak ve taleplerimizi bir kez daha yüksek sesle dile getirmek için 13 ekim 2004 çarşamba günü saat 10.00’da İstanbul Adliyesinde olacağız.”

Basın açıklaması, ‘Sağlık haktır satılamaz / yargılanamaz’, ‘Hastaneler halkındır satılamaz’ sloganları eşliğinde sona erdi.

Kocaeli – İşçi Bülteni

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur